Araç 4. Hacıbekir Şekerciler Pastacılar ve Yayla Kültürü Festivali kapsamında bir gurup serüvenci  doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
 
Memleket sevdalısı doğaseverlerden oluşan doğa yürüyüşü ekibi Sıktı Başoğlu (Almanya), Cahit Başoğlu (İskenderun), Faruk Başoğlu (İstanbul), Batur Erdoğan (İstanbul) oluşuyordu.
 
Araç Süzey Yaylası, Daday Değirmencik Köyü, Pınarbaşı Kerte ve Karafasıl köyleri hattından Cide’ye kadar uzanan doğal parkurda doğa yürüyüşcüleri Batı Karadeniz’in muhteşem doğasında yürüyüş gerçekleştirirken doğal engelleri bir bir aşarak bir ilki gerçekleştirdi. Doğa yürüyüçcüleri 86 km lik parkuru bitirmenin mutluluğunu Araç'ta kutladı.

yuruyus


 
Doğa Yürüyüş ekibinden Faruk Başoğlu Araç’ta yaptığı açıklamada” Batı Karadeniz ve özellikle Kastamonu yöresi doğa yürüyüşü için mükemmel imkanlar sunmaktadır. Bir grup arkadaş Araçlı olmamız nedeniyle bu sene düzenlenen festival kapsamında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. İnanılması güç bir yürüyüştü. Doğal bir çok engeli aşarken doğayla iç içe olmamın mutluluğunu yaşadık. Seneye yurdun değişik bölgelerinden doğa yürüyüşcüleriyle buluşarak tekrar bir yürüyüş gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Birçok güzergah belirledik, bundan sonra bu çalışmalara ağırlık vereceğiz” dedi.

Kaynak : Degirmenderehaber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile